• Jan JÍLEK

• Přehled výuky: Informatika, 4.-8.ročník

• Zdravím všechny žáky!

Všem žákům přeji úspěšný a příjemný průběh školního roku 2023/2024! Zde uvádím pár souhrnných informací ohledně výuky informatiky a práce s PC na naší škole. Další podrobnosti najdete v dokumentaci školy.

Potřebné přístupy:

1. Do školních počítačů. Uživatelské jméno: zPrijmeni, zvolene heslo

2. Cloudový účet Google v doméně bozenka.cz (žákům založen školou): Uživatelské jméno: zPrijmeni@bozenka.cz, zvolene heslo

3. Funkční účet v informačním systému školy: EDU Page (www.bozenka.cz)

Klasifikace:  1 - po splnění všech požadavků, testů, 2 a další při nesplnění dílčích úkolů

a - absence klasifikace - nutno doplnit a oznámit vyučujícímu, následně je a opraveno na známku!

Výuka informatiky na naší škole pro rok 2023/24 dle platých učebních plánů a aktuálních ŠVP pro uvedené ročníky):

Informatika (Inf)

4. ročník - Inf - povinná 1 vyučovací hodina týdně (nový ŠVP)

5. ročník - Inf - povinná 1 vyučovací hodina týdně (nový ŠVP)

6. ročník - Inf - povinná 1 vyučovací hodina týdně (nový ŠVP)

7. ročník - Inf - povinná 1 vyučovací hodina týdně (nový ŠVP)

Všechny níže uvedené texty jsou určeny výhradně jako podpora výuky informatiky a pracovních činností na naší škole a jsou chráněny autorskými právy.

Základní informace pro výuku - všechny ročníky (bezpečnost práce, přihlašování, požadavky, hodnocení)

I. Úvodní hodina (čtěte!) - doporučené informace pro všechny žáky

II. Úvod do školních informačních systémů,  - školní informační systém (EDUPage), cloudové kancelářské prostředí (Google Workspace)

Hodnocení: praktické předvedení orientace v systému EDU - zobrazení - stálého rozvrhu třídy, absence žáka, téma vyučování v různých předmětech a dnech, kontrola zařízení s lokální aplikací, základní komunikace s vyučujícím, sledování klasifikace apod.

Pro orientaci v bezpečnosti na Internetu uvádím tento odkaz na stránky (vhodné pro žáky i rodiče): www.internetembezpecne.cz/ DOPORUČUJI navštívit!!!

Informace pro výuku informatiky v jednotlivých ročnících (základní témata, výukové texty, atd.):

Informatika 4.ročník - úvod do informatiky (informatika, informační technologie, data), základy práce s PC, operační systémy, Windows, internetový prohlížeč, příslušenství Windows (jednoduchý textový editor, graf. editor apod.)

Úvod do informatiky a bezpečnost v IT

Úvod do operačního systému a příslušenství - OS, adresářová stuktura, příslušenství

Úvod do uživatelských aplikací a cloudového prostředí - Disk, Nákres

Informatika 5.ročník